شنبه ۲۶ آبان ۹۷ | ۰۲:۵۵:۵۴
خانه / انحراف در هزینه‌کرد تسهیلات باید به حداقل برسد

انحراف در هزینه‌کرد تسهیلات باید به حداقل برسد

‌به گزارش ایسنا، سیدناصر عتباتی در پنجاه و دومین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی اردبیل اظهار کرد: محل هزینه‌کرد تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی باید به طور دقیق و مدون شده مشخص شود و نباید شاهد انحراف تسهیلات در این حوزه باشیم.

وی با بیان اینکه تسهیلاتی در قالب سرمایه در گردش و بهبود فضای کسب و کار پرداخت می‌شود باید بررسی شده و انحراف مسیر تسهیلات مدیریت شود، خاطرنشان کرد: در یکی از بانک‌هایی که اقدام به پرداخت تسهیلات برای واحدهای تولیدی می‌کند از ۱۴ پرونده تسهیلات که منجر به پرداخت شده است، ۱۰ مورد انحراف از تسهیلات وجود دارد.


دادستان اردبیل بیان کرد: اگر قرار است از بهبود فضای کسب و کار و تولید و اشتغال در استان حمایت کنیم باید تسهیلات در مسیر درست و واقعی بکارگیری شود در غیر این صورت ارزش کار ما از بین رفته و این تسهیلات  در خرید ملک‌های باارزش بالا و یا جاهای دیگر مصرف خواهد شد که دردی از اشتغال استان را دوا نخواهد کرد.


عتباتی با یادآوری اینکه این عمل در واقع دور زدن بانک و فریب دستگاه‌هاست، اضافه کرد: واحدهای تولیدی در میان از غفلت بانک‌ها استفاده می‌کنند که به نظر می‌رسد بررسی دقیق‌تر از سوی بانک‌ها در این حوزه ضروری است.


وی همچنین بر مجوزدار بودن واحدهای تولیدی خواستار تسهیلات تاکید کرد و گفت: برای اینکه این موضوع رصد دقیق شود و در مسیر قانونمند حرکت کند چنین واحدهایی در کمیته حمایت قضایی نباید مطرح و حمایت شده و حتی با متخلفین نیز باید بر اساس قانون برخورد شود.


دادستان عمومی و انقلاب اردبیل بیان کرد: از سال ۹۳ که کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری در استان اردبیل راه‌اندازی شده است بالغ بر ۲۶۰ پرونده در این کمیته رصد و بررسی شده است که اکثر این پرونده‌ها منجر به ایجاد واحدهای تولیدی با اشتغال زایی قابل توجه شده است.


عتباتی بازدیدهای مکرر از واحدهای تولیدی مشکل‌دار در استان را یادآور شد و افزود: شاه‌بیت تمامی واحدهای تولیدی که از آنها بازدید داشتیم اتخاذ رویه‌های خاص و منحصر بفرد و گاه سختگیرانه است که این موضوع تنها در استان اردبیل وجود دارد که ضروری است مدیران دستگاه‌های اجرایی در کنار آمدن با سرمایه‌گذاران و واحدهای تولیدی منافع سرمایه‌گذار را در نظر گرفته و با لحاظ موقعیت استان با این افراد همکاری کنند.


دادستان عمومی و انقلاب اردبیل اغلب ورودی‌های زندان‌ها را حاصل نبود شغل و درآمد و بیکاری دانست و بیان کرد: اغلب کسانی که دست به ارتکاب جرایم در اجتماع زده‌اند را بیکاران تشکیل می‌دهند که انتظار داریم با تقویت روحیه مشارکت و کار جهادی در استان از سنگ‌اندازی‌های بی‌مورد بر سر راه سرمایه‌گذاران دست برداریم.


انتهای پیام

تگ ها: طلوع آنلاين , طلوع نیوز , طلوع , toloonline , toloonline.ir , ويدئو روز , ويدئوي جديد , فيلم روز , فيلم جديد , فيلم ديدني , درآمد , ويدئوي داغ , فيلم داغ , کليپ روز , کليپ ديدني , کليپ جذاب , فيليمتو , filimto , جذاب , ديدني , تماشايي , فيلم , کليپ , طنز , خنده , خنده دار ,

همچنین ببینید

d8a2d8aad8b4 d8b3d988d8b2db8c daafd8b3d8aad8b1d8afd987 d8afd8b1 d8a8d8a7d8b2d8a7d8b1 d8aad987d8b1d8a7d986 - آتش سوزی گسترده در بازار تهران

آتش سوزی گسترده در بازار تهران

خبرگزاری ایسنا: سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از حریق گسترده در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *